حامیان محترم خیریه سارا، سلام؛ 

گزارش پیش رو گزیده‌ای از اقدامات خیریه سارا طی پاییز 1402 را تشریح می‌کند. طی این مدت بیش از 13 میلیون تومان از محل کمک‌های مستمر و 37 میلیون تومان از محل کمک‌های موردی برای پیش‌برد پروژه‌ها و اقدامات خیریه هزینه شده است. تقریباً 100% این مبالغ در موضوعاتی هزینه شده‌اند که مستقیماً به سلامت، رشد و تحصیل دانش‌آموزان پیوند خورده‌اند. حتی در مواردی که به خانواده‌ای بسته خواربار یا وسایل گرمایشی اهدا شده، این کار برای اطمینان از اینکه دانش‌آموزی حداقل امکانات لازم برای رشد و تحصیل را دارد، انجام شده است. نمودار زیر محل هزینه کرد کمک‌های مستمر در بازه مهر تا آذر 1402 را نشان می‌دهد. 

سهم کمک های مستمر در پروژه های خیریه (پاییز 1402)

اعضای خیریه سارا در طی سه ماه گذشته بالغ بر 10 بازدید موردی از محل زندگی خدمات گیرندگان خیریه انجام داده‌اند و بعد از بررسی تمام زوایا و گفت‌وگو در جلسات گروهی و با وسواس در هزینه کرد، این پروژه‌ها را انتخاب کرده‌اند. ما در این گزارش جهت اختصار و حفظ حریم خصوصی مراجعان، از ارائه جزئیات خودداری کرده‌ایم. با این حال، امیدواریم این گزارش بتواند تصویری کلی از اقدامات خیریه سارا در راستای کمک به کودکان و نوجوانان نیازمند را به شما عزیزان نشان دهد. لطفاً سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید (لینک). 

پرداخت کمک‌هزینه درمانی کودک 9 ساله (950 هزار تومان) – کلیک کنید

سه دوره آمپول سیناتروپین 10 میلی گرم و سر سرنگ جهت تکمیل دوره درمانی با تشخیص پزشک فوق تخصص کودکان بعد از بازدید حضوری. کل مراحل تهیه و تزریق دارو با پیگیری و نظارت عضو داوطلب خیریه انجام شده است. تصاویر زیر مروبط به یک دوره از تزریق این دارو می‌باشد.

پرداخت شهریه پیش‌دبستانی کودک 6 ساله (1 میلیون و 500 هزار تومان) – کلیک کنید

اعضای خیریه سارا در بازدید اخیر خود از محل زندگی یکی از مراجعان خیریه، با خانواده‌ای مواجه شدند که به دلیل فقر شدید مالی، توانایی ثبت نام فرزندشان در مقطع پیش دبستانی را نداشتند. در جریان این بازدید، اعضای خیریه با مدیر نزدیک ترین مدرسه نیز گفتگو کردند و با توجه به اینکه نگذراندن مقطع پیش دبستانی می‌تواند باعث اختلال در روند آموزشی کودک و احتمال عدم ثبت نام وی در پایه اول شود، تصمیم گرفتند شهریه این کودک را پرداخت کنند. این تصمیم با هدف کمک به این کودک برای برخورداری از فرصت‌های آموزشی برابر و ایجاد شرایط مناسب برای رشد و شکوفایی وی اتخاذ شد.

تهیه بخاری برقی برای خانواده‌ای با سه فرزند (1 میلیون و 780 هزار تومان) – کلیک کنید

طی بازدید دیگری از خانواده‌ای پنج نفره در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر سنندج، متوجه شدیم که این خانواده در خانه‌ای بدون هیچ‌گونه وسیله گرمایشی زندگی می‌کنند. به همین منظور، پس از بررسی مجدد پرونده این خانواده و مشورت با سایر اعضا، تصمیم گرفتیم تا با فوریت بالا یک عدد بخاری برقی برای آن‌ها تهیه کنیم. لازم به توضیح است که متاسفانه به علت عدم گازکشی خانه این خانواده، امکان تهیه بخاری گازی برای آن‌ها وجود نداشت.

تهیه لباس گرم برای 84 کودک شناسایی شده توسط موسسه خیریه سارا و گروه نیکوکاری نورا (5 میلیون تومان کمک مستمر + 37 میلیون تومان کمک موردی) – کلیک کنید

با همکاری گروه نیکوکاری نورا متشکل از تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان، غرفه‌هایی برای دریافت کمک جهت تهیه لباس گرم برای تعدادی از خدمات گیرندگان خیریه سارا و گروه نیکوکاری نورا برپا کردیم. از طریق این غرفه‌ها و فراخوان‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی جمعاً مبلغ 37 میلیون تومان جمع آوری شد. با توجه به اهمیت این پروژه تصمیم گرفتیم حدود 5 میلیون تومان هم (جهت رفع کسری) از محل کمک‌های مستمر به این پروژه اختصاص دهیم. بعد از اولویت‌بندی خدمات‌گیرندگان و عقد قراردادهایی با دو فروشگاه البسه فروشی، در حال حاضر مشغول توزیع 84 عدد کالابرگ بین مراجعان خیریه سارا و گروه نیکوکاری نورا هستیم. خدمات‌گیرندگان می‌توانند با همراه داشتن این کالابرگ‌ها حداکثر تا مبلغ 500 هزار تومان از فروشگاه‌های محل قرارداد خرید کنند. علاوه بر این صدها عدد لباس دست دوم هم از طریق این پروژه جمع‌آوری شد که بعد از تفکیک و دسته بندی به دست افراد نیازمند می‌رسانیم.

تهیه لوازم طراحی برای دانش‌آموز پایه دوازدهم هنرستان (2 میلیون و 688 هزار تومان) – کلیک کنید

از طریق تماس یکی از حامیان مستمر، متوجه شدیم که یکی از هنرآموزان هنرستانی در سطح شهر سنندج، به دلیل عدم دسترسی به امکانات لازم برای ادامه تحصیل در پایه دوازدهم، از حضور در مدرسه خودداری می‌کند. پس از انجام بررسی‌های دقیق، مصاحبه با رابط محترم و دبیران هنرستان، با این هنرآموز عزیز تماس گرفته و از محل سکونتشان بازدید کردیم. در نهایت و بعد از اطمینان از نیازمند بودن این هنرآموز، اقلام مورد نیاز را برای ایشان تهیه و تحویل دادیم.

تهیه بسته خوار و بار (826 هزارتومان) – کلیک کنید

متأسفانه، طی چند هفته گذشته سرپرست خانواده‌ای از خانواده‌های تحت پوشش مؤسسه پس از طی یک دوره درمانی، درگذشت. این خانواده از پیش نیز جز خانواده‌های بسیار نیازمند دسته‌بندی شده بود. با توجه به درخواستشان برای دریافت کمک‌های فوری، به صورت موردی یک بسته خواربار جمعاً به ارزش یک میلیون تومان تهیه کرده و به ایشان تحویل دادیم.

enemad-logo